O nabídce PPF a KKCG a reorganizačním plánu společnosti se na úterním představenstvu údajně vůbec nejednalo. "Na programu byly rutinní záležitosti týkající se chodu společnosti," uvedl mluvčí Sazky Jan Tuna s tím, že netuší, odkud se vzala informace, že členové představenstva budou probírat i reorganizaci společnosti.

Nevyloučil však, že někdo mohl ještě během schůze navrhnout k jednání také další body.

Roman Ječmínek, šéf Autoklubu ČR (čtyřprocentní akcionář Sazky), jednání komentovat nechtěl. "Mám k tomu osobní důvody," poznamenal pro ČTK.

Podle informací serveru Aktuálně.cz představenstvo zavázalo na svém zasedání generálního ředitele Hušáka, aby své veškeré kroky v insolvenčním řízení předem konzultoval s vedením firmy. Je to jeden ze závěrů, které představenstvo učinilo, informoval server člen vedení Sazky Tomáš Král, jinak též předseda hokejového svazu.

Král také uvedl, že nabídka PPF a KKCG na okamžité nalití stamilionů korun do Sazky pod podmínkou, že Aleš Hušák odstoupí a změní se i vedení většinového akcionáře ČSTV, probírána nebyla. "Nabídku jsem měl já, ale ostatní členové představenstva ji neměli písemně," uvedl Král. Vedení Sazky se k návrhu vrátí na svém příštím zasedání.

Sazka čelí problémům zejména kvůli vysokým splátkám za výstavbu O2 areny držitelům dluhopisů. Insolvenční návrh na Sazku jako první podal 17. ledna Radovan Vítek, který ale nedávno své pohledávky postoupil skupině PPF.

Následně pak 4. března podala insolvenční návrh společnost KKCG Structured Finance podnikatele Karla Komárka. Poté 21. března podal na Sazku insolvenční návrh místopředseda představenstva Ječmínek a nakonec podal svůj návrh i šéf Sazky Aleš Hušák.

Sazka je největší tuzemská loterijní společnost, vznikla v roce 1956, akciovou společností je od roku 1993. Akcionáři jsou občanská sdružení, působící v tělovýchově a sportu. Provozuje sportovní a kurzové sázkové hry, číselné a okamžité loterie; ze zákona musí ze zisku podporovat sport a tělovýchovu.